Çelik Kapı İzmir

Ön kapı satın almak basit görünebilir ancak aslında satın alırken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Peki, çelik kapı İzmir arayışınızda nelere bakmanız gerektiğini biliyor musunuz? Sizlere yadımcı olacağını düşündüğümüz kriterleri aşağıda sıraladık.

celik kapi izmir insaatblogu.com
celik kapi izmir insaatblogu.com

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Çelik Kapı İzmir: Kapı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

İhtiyaçlar

En iyi çelik kapıyı seçmenin ilk adımı ihtiyaçlarınızı dikkate almaktır. Kapı tam olarak nerede yer alacak. Herkesin ilk göreceği giriş kapısı mı yoksa bir arka kapı mı almayı düşünüyorsunuz? Ayrıca kaç tane çelik kapıya ihtiyacınız olduğunu da düşünmelisiniz. Kapıyı uzun süre kullanmayı mı düşünüyorsunuz yoksa ihtiyaçlarınız zamanla değişebilir mi? Çelik dış kapılara yönelik ihtiyaçlar kişiden kişiye farklılık gösterir, bu nedenle kendinizinkini bildiğinizden emin olun.

Bütçe

En iyi çelik kapıları seçerken bütçeniz aslında birincil belirleyici faktördür. Çelik kapılar uygun fiyatlıdır ancak ihtiyacınız olan kaliteyi ve satın alacağınız miktarı göz önünde bulundurmalısınız. Çelik kapılar çok az tamir veya bakım gerektirse de bakım ihtiyaçları bütçenize dâhil etmeniz gereken ek bir faktördür.

Dayanıklılık

Çelik kapılar hayatın tüm tehlikelerine dayanıklı olmalıdır. Paslanmaya, darbelere, sıcaklık değişimlerine, kötü hava koşullarına ve zorla girme girişimlerine karşı dayanıklı olmaları gerekir.

Bu nedenle dayanıklılığının kontrol edilmesi önemlidir. Çeliğin üretim sürecinde kullanılması önemli bir rol oynamaktadır. Kapının dışını oluşturan çelik ne kadar kalın olursa, çalınması veya hasar görmesi de o kadar zor olacaktır.

Konfor

Konforunuzu en üst düzeye çıkarmak ve ortam sıcaklığını korumak için evinizdeki hava sızıntısını kontrol etmek önemlidir, dolayısıyla hava koşullarına dayanıklılığını kontrol etmek önemlidir.

Standart kalitede bir kapının, hava ve suyun girmesini önleyen eşikteki bir taramaya ek olarak 3 tarafında manyetik yalıtım bandı bulunur. Daha fazla konfor için üstün kaliteli bir kapı, ses yalıtımını iyileştirmek ve hava sızmasını azaltmak amacıyla tüm çevresini kapsayan bantla donatılmıştır.

Enerji verimliliği

Enerji verimliliği denince ilk olarak izolasyondan bahsediyoruz.  Standart kalitede bir kapıya dekoratif cam eklenmesi enerji verimliliğini azaltır. Üstün kaliteli kapılar, önemli ölçüde daha yüksek enerji performansı sunan ve istenen estetik görünümü engellemeyen cam montajına mükemmel şekilde uygundur.

Decorege çelik kapı İzmir arayışınızda mutlaka uğramanız gereken güvenilir bir firmadır. Satışa sundukları çelik kapıları yukarıda saydığımız kriterleri sağlamasının yanında pek çok renk ve tarza sahip olmasıyla da cazip hale gelmektedir. Hem estetik görünüm hem kalite için 0532 250 07 45 telefon numarası aracılığı ile iletişime geçin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir