Otel – villa – Hamamlar için spa yapımı önerileri

SPA yapımı otel, villa ve hamamlar için önemli noktalardır. Bu cezbedici noktalar otel, villa ve hamamlar için her zaman önemlidir. Konaklama yapmak için bir otel tercih edecekseniz ilk soru genelde SPA hizmetinin olup olmadığıdır. SPA kullanımının bu kadar cezbedici olmasının nedeni içinde barındırdığı olanaklardır. Bu yazımızda Otel – Villa – Hamamlar İçin SPA Yapımı Önerileri hakkında bilgiler paylaşacağız. Lafı fazla uzatmadan öncelikle SPA nedir inceleyelim.

SPA Nedir?

Günün stresini atmak istiyorsanız SPA kullanmak iyi bir fikirdir. Kaliteli bir SPA içinde Türk Hamamı mutlaka bulunur. Türk Hamamı dekoratif ve geleneksel olmalıdır. Ruhunuzun dinlenmesi, cilt gözeneklerinin açılması ve vücudun sağlıklı biçimde terletilmesi için Türk Hamamı birebirdir.

Türk Hamamı yapımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Yazımızda belirttiğimiz gibi ilk aşama geleneksel bir hamam kurulumunun yapılmasıdır. Diğer bir husus ise hamam da yer alan kurnaların aralarındaki mesafedir. Hamam kurnalarının hamamı kullanacak kişilerin konforunu bozmayacak aralıklarda yapılması gereklidir. Türk hamamında ısıtma ve havalandırma çok önemlidir. Isıtma için iki yöntem bulunur. Sıcak su ya da elektrik ısıtma sistemleri kullanabilir. Elektrikli ısıtma yönteminin en büyük avantajı kısa süre içinde hamamı kullanabilir hale getirmesidir.

SPA Tasarımında Nelere Dikkat Edilir?

SPA da yer alan diğer entegre hizmetlerinden bir tanesi de saunadır. Sauna insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde dizayn edilmelidir. Profesyoneller tarafından yapılan saunalar parlak ciltlere sahip olmanızı sağlar. Ciltte yer alan gözenekler saunada terlemeyle beraber açılır. Büyük bir rahatlama ve ferahlama hissederek sağlıklı bir yaşama adım atabilirsiniz. Otel – Villa – Hamamlar İçin SPA Yapımı Önerileri hakkında bilgi arıyorsanız mutlaka profesyonel firmalar tarafından yapılması gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Çünkü merdiven altı olarak tabir edilen firmalar tarafından yapılan SPA yapıları müşteri memnuniyetini ciddi oranda düşürmektedir. Gelen misafirlere en iyi şekilde hizmet vermek için iyi bir SPA en büyük avantajınız olacaktır.

Sauna yapımında dikkat edilmesi gereken hususların başında ışıklandırma ve ısıtma sistemi gelmektedir. Güvenli ve konforlu bir sauna için havuzun ve sedir alanın büyüklüğü, iç yükseklik, bankların konumu, duvar ve ısıtıcı yerleri gibi konulara dikkat edilmesi gerekir. 

Tuz odaları SPA tasarımında sıkça kullanılmaktadır. Buradaki amaç tuzun arındırıcı ve tedavi edici yönlerinin ön plana çıkarılmasıdır. Tuz odası tasarımında tuzdan maksimum verimi almak için özenli ve profesyonel bir tasarım gereklidir.

Spa Design ve SPA tasarımı hakkında sizlere bilgiler aktarmaya çalıştık, Yukarıda bahsettiğimiz tüm yapıların tasarımlarının bir bütün halinde olması ve en yüksek verimin hedeflenmesi önemlidir. Otel – Villa – Hamamlar İçin SPA Yapımı Önerileri konulu yazımızın sonuna geliyoruz. Yazımızda SPA tasarımında dikkat edilmesi gereken noktalar üzerinde durduk. SPA tasarımı hakkında bilgi almak ve örnek projeleri incelemek için Çilek Havuz firmasından teklif alabilirsiniz. https://www.cilekhavuz.com.tr/spa-design/ Uzun yıllardır yüzlerce başarılı projeye imza atan Çilek Havuz Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir