Havuz Sahipleri İçin Temel Havuz Malzemeleri Listesi

Havuz sahiplerinin seçebileceği çok sayıda havuz malzemeleri var. Bazıları gerekli, bazıları isteğe bağlı ve bazıları sadece lüks. Ancak bu yazı sadece ihtiyacınız olan yüzme havuzu ekipmanları hakkındadır . Ne fazla ne eksik. Yüzme havuz malzemeleri ile ilgili bir sorunuz varsa muhtemelen burada yanıtlanmıştır. Hangi havuz kimyasallarına ihtiyacınız olduğundan, hangi filtreyi seçeceğinize ve suyunuzu nasıl sıcak ve kristal berraklığında tutacağınıza kadar.

havuz malzemeleri
havuz malzemeleri

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Havuz Malzemeleri Nelerdir?

Havuz Süpürgesi Teleskopik

Bu, yüzme havuzu ekipmanlarının İsviçre çakısıdır. Neden? Çünkü onu hemen hemen her şey için kullanıyorsunuz: fırçalama, süpürme ve daha fazlası. Ama bununla ilgili tek uygun şey bu değil. Adından da anlaşılacağı gibi havuz süpürgesi teleskopik uzayabilir ve boyut olarak küçülebilir. Bu, havuzunuzun içini temizlerken size tonlarca esneklik ve erişim sağlar. Bu da sonuçta size çok fazla zaman ve emek kazandırır.

Havuz Kepçe

Kaçınılmaz olarak havuzunuzda yüzen tüm bu yapraklarla nasıl başa çıkacağınızı merak mı ediyorsunuz? Güvenilir havuz temizleme kepçeniz bu iş için mükemmel bir araçtır. Teleskopik sopanıza ucuna takılır ve havuzunuzun yüzeyini kolayca sıyırmanızı sağlar.

Kepçe suyun üzerinden geçerken, böcek ve yapraklardan şeker ambalajlarına ve bardaklara kadar yoluna çıkan neredeyse her şeyi toplar.  Kepçe ince bir ağdan yapıldığından, herhangi bir katı nesneyi sıyırmak için idealdir. İki tür kepçe arasından seçim yapabilirsiniz: düz ağlar ve polipropilen ağlar. Manevrası ve temizliği daha kolay olduğu için düz ağları olan Mavi Derin Tip Havuz Kepçe öneriyoruz.

Havuz Fırçası

Zamanla havuzunuzun zemininde, duvarlarında ve basamaklarında ince birikme ve yosun katmanları oluşacaktır. Bunun ne kadar çabuk gerçekleşeceği, havuz bakım alışkanlıklarınıza bağlıdır, ancak herkesin başına gelir. Bununla başa çıkmanın en iyi yolu? Bir havuz fırçasıdır.

Havuzunuzu fırçalamak onu sağlıklı tutar ve bulanık ve yeşil su gibi sorunları önler. Ayrıca, havuz kimyasallarınızın mümkün olduğu kadar uzun süre dayanmasını sağlamanın en iyi yolu budur. https://www.e-havuzmarket.com/ sitesinde her biri farklı havuz malzemeleri için uygun olan üç ana havuz fırçası türü vardır;

  • Kıvrık Havuz Fırça
  • Düz Havuz Fırça
  • 38 mm Fırçalı Havuz Süpürgesi

Havuz Süpürgesi Vakum Hortumu

Bu basit ama gerekli ekipman olmadan havuzunuzu süpüremezsiniz. Bu yüzden kendinize iyi bir vakum hortumu almak her kuruşuna değer. Vakum hortumu, süpürücünüze bağlanır ve vakumunuza, birikintileri yutması için ihtiyaç duyduğu basıncı sağlar. En iyi sonuçlar için, en az 10 metre uzunluğunda dahili döner manşetli esnek bir vakum hortumu seçin. https://www.e-havuzmarket.com/ sitesinde Q38mm ve Q50mm havuz süpürgesi vakum hortum seçenekleri bulunmaktadır.

Havuz Filtresi

Suyunuzu temiz tutmak söz konusu olduğunda, filtreniz sahip olduğunuz en önemli havuz ekipmanıdır. Yüzme havuzunuzdaki her damla suyu arındırır, birikintileri ve kirleticileri giderir ve suyunuzu temiz ve yüzmek için güvenli tutar. Ancak bildiğiniz gibi birden fazla havuz filtresi türü arasından seçim yapabilirsiniz: Kartuş Filtreler, Kum Filtreleri ve DE Filtreleri

Her birinin kendi güçlü yanları vardır, ancak hepsi havuzunuzu temiz tutma konusunda harika bir iş çıkarır. https://www.e-havuzmarket.com/ sitesinde farklı havuz filtreleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yeni havuz sahipleri için kum havuzu filtresi harika bir başlangıç ​​seçeneğidir.

Havuz Pompası

Havuz pompası yüzme havuzunuzun kalbidir. Suyu sirküle eder ve hem ısıtma hem de filtreleme işlemlerine güç sağlar. Borulardan, filtreyi geçerek, ısıtıcıdan geçerek havuza geri dönün. Üç ana tip havuz pompası vardır: tek hızlı, çift hızlı ve değişken hızlı

En fazla esneklik ve enerji kullanımı kontrolü için değişken hızlı bir pompa seçin. Adından da anlaşılacağı gibi, bu pompalar farklı hız ayarları arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Bu nedenle, suyun gece boyunca nazikçe akmasını sağlamak veya yosun dolu bir havuzu hızla temizlemek için mükemmeldirler.

Havuz Temizleme Robotu

Havuz temizleme robotu, havuzunuzu elle temizleme ihtiyacını ortadan kaldıran otomatik cihazlardır.

Bu robotlar, suyun içindeki kirleri, yaprakları, tozları ve diğer atıkları toplayarak havuzunuzun su kalitesini korumaya yardımcı olur. Bazı modeller daha fazla özellik sunarak, suyun pH dengesini sağlama, duvarları temizleme ve havuzunuzu yüzeye yakın tutarak enerji tasarrufu sağlama gibi işlevler sunarlar.

Led Havuz Lambaları

LED havuz lambaları, geleneksel halojen lambalara göre daha enerji verimli ve uzun ömürlüdürler. Ayrıca, farklı renk seçenekleri ile havuzunuzun estetiğini artırmaya yardımcı olurlar.

havuz malzemeleri 2
havuz malzemeleri 2

En İyi Havuz Malzemeleri e-havuzmarket’te

Havuz malzemeleri arayışındaysanız https://www.e-havuzmarket.com  sitesinden birbirinde farklı havuz malzemelerini bulabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir