Tiktok’ta Birini Takip Edemiyorum

Tiktok’ta birini takip edemiyorum problemiyle karşılaşan kişiler almış olduğu platform deneyimi düştüğünden kaynaklı kendi kullanıcı kitlesini artırma konusunda zorluk yaşayabiliyor.

bayigram
bayigram

Tiktok günümüzdeki kısa videoların paylaşılması ve kişilerin kendi içeriklerini üreterek burada herkese sunmasını sağlayan bir sosyal medya platformudur. Özellikle düzenlenen akımlar nedeniyle dikkat çekmiş olan bu platformun içerisinde üyelik gerçekleştiren kişilerin hesaplarında takipçi sayıları bulunur. Ancak bazı kişiler takipçi edinme konusunda zorluk yaşayabiliyor. Tiktok izlenme satın al gibi paketlerden yararlanan kullanıcılar aynı zamanda karşılıklı takip işlemi gerçekleştirirken takip edememe sorunuyla karşılaşabiliyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Tiktok Takip Engeli Neden Konulur?

Tiktok paylaşımlarınız ile hedef kitlenizi genişleterek çok daha fazla takipçiye ulaşmak istiyorsanız burada karşılıklı olarak takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi etkili bir işleme sahiptir.

Özellikle kullanıcıların karşılıklı sağladığı etkileşimler sayesinde hesabınızın büyümesi çok daha kolay hale gelebilir. Günümüzde sıklıkla tercih edilen yöntemlerden birisi ise geri takip isimlendirilen ve 2 kişinin karşılıklı birbirini takip etmesini içeren bir sistem bulunuyor.

Ancak bu işlemin yapılması kişilerin hesaplarının büyütülmesine yönelik hızlı adımlar sağlarken Tiktok tarafından takipleme engelinin konulmasına sebebiyet verebiliyor. Özellikle peş peşe takip taleplerinin oluşturulması, sıklıkla yorum ve beğeni yapmak ve düşük kalitedeki bot hesaplar satın almak bu problemin yaşanmasına sebebiyet verebiliyor.

Kullanıcılar hiçbir sorunla karşılaşmadan takipçi sayılarını artırmak istiyorsa Tiktok beğeni satın al gibi farklı işlemlerden yararlanmalıdır. Ancak yapılan satın alma işlemlerinde firmanızın kullandığı hesap profilinin gerçek hesaplardan oluşması gerekir.

 

popigram
popigram

Tiktok Takip Sorunu Nasıl Çözülür?

Tiktok takipçi sorunu yaşıyorsanız bu durumun giderilmesi için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Öncelikle durumun altında yatan temel neden peş peşe işlemler gerçekleştirmek odundan kaynaklı takip isteklerine bir süre ara vermek problemin giderilmesine yardımcı olabilir.

Ayrıca problemin çözülmesine yönelik dikkat edilecek diğer hususlar şu şekildedir;

  • Paylaştığınız videoları tekrarlı silerek yeniden yüklemeyin, sürekli aynı işlemleri gerçekleştirmek spam değerlendirilir.
  • Peş peşe beğenin, yorum ya da aynı içeriklere sahip olan durumları paylaşmayın.
  • Bu takipçilerinizin tespit edilmesi halinde takipçi alanınızı açarak buradan gerçek kişilerden oluşmayan takipçilerinizi çıkartmalısınız.
  • Bu durumların tamamının hala devam etmesi halinde cezaya itiraz ederek profilinizin sağ üst bölümünde bulunan gizlilik ve ayarlar bölümüne gelerek sorun bildir alanına giriş yapmalısınız.

Hesabınızdaki problemin giderilmesinin ardından Instagram beğeni satın al gibi platformlarda yapacağınız işlemlerde tamamen ücretsiz ve bot olan yeni takip işlemlerini kullanmamanız gerekir.

Tiktok Takip Engeli Ne Kadar Sürer?

Tiktok tarafından konulan takipçi engeli özellikle peş peşe işlemlerin gerçekleştirilmesine yönelik ise genellikle 5 dakika ile 30 dakika arasında kalkar. Böylece kişilerin peş peşe yapacağı işlemlerin engellenmesi amaçlanır.

Ancak engelin belirli süre boyunca sürekli tekrarlanmasından kaynaklı daha uzun vadeli engeller konulduğu görülebilir. Örneğin kullanıcının engeli kalktıktan sonra yeniden aynı işlemleri gerçekleştirerek takipleme engeli alması durumunda bir sonraki engel daha uzun sürecektir.

Bu nedenle tek yönlü hesabınızı geliştirmek yerine Facebook izlenme satın alma işlemlerinizi sağlayarak farklı sosyal medya platformunda elde etmiş olduğunuz takipçilerinizi Tiktok alanına yönlendirebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir