Gardırop Tasarımı Nasıl Olmalı?

Gardırop, evlerin en önemli mobilyalarından biridir. Bu yüzden de doğru bir şekilde tasarlanması gerekmektedir. İşte “Bir gardırop tasarımı nasıl olmalı?” sorusunun yanıtı…

Gardirop Tasarimi Nasil Olmali

Gardırop tasarımı, evinizin görüntüsünün bir parçasıdır ve evinizin görüntüsünden memnun olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca evinizin stiline, ihtiyacınıza ve beklentilerinize uygun bir şekilde yapılmalıdır.

Gardıroplar, kapalı ve açık olmak üzere iki farklı şekilde dizaynı yapılmaktadır.

Kapalı gardıroplar, evinizin dışındaki görünümünde fazla bozulma yapmaz ve içindeki eşyalarınızı güvenli bir şekilde saklar.

Açık gardıroplar ise, evinizin görünümünü daha da hareketli ve canlı hâle getirir ve evinizin dekorasyonunun bir parçası hâline gelir.

Gardırop tasarımıysa evinizin stiline uygun olarak yapılmalıdır. Örneğin, modern bir eviniz varsa minimalist bir gardırop tasarımı tercih etmelisiniz. Klasik tasarıma sahip bir eviniz varsa ayrıntılı bir gardırop tercih etmelisiniz. Gardırobun rengi de evinizin stiline uygun olarak seçilmelidir.

Tabii burada gardırobun iç yapısı da önemlidir. Çünkü gardıropların iç yapısı, kıyafetlerinizin saklanması ve düzenlenmesi için tasarlanmıştır.

2023 Gardirop Tasarimlari
2023 Gardirop Tasarimlari

Gardırobun iç yapısı şu bölümlerden oluşur:

  • Raflar
  • Çekmeceler
  • Askılar

Bu bölümler eşyalarınızın daha düzenli olmasını sağlayacaktır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

2023 Gardırop Tasarımları

2023 yılında gardırop modelleri; minimalist ve pratik tasarımlarının yanı sıra ekolojik düşüncelerin de etkisiyle doğal malzemelerden üretilen modellerin yaygınlaşması bekleniyor.

Ayrıca, kullanıcı dostu özelliklerin de ön planda olduğu bu yıl için gardırop modelleri arasında; raf sistemleri, ara verme bölmeleri, aydınlatmalar ve giyilebilir alanlar gibi fonksiyonel eklemeler yer alıyor.

Tüm bunların yanında renkli ve eğlenceli tasarımlar da 2023 yılında gardırop modelleri arasında yer alacak. Bu evlerinizin dekorasyonunu tamamlamak için farklı ve şık seçenekleri bulabileceğiniz anlamına geliyor.

Genel olarak 2023 gardırop modelleri pratikliğin yanı sıra estetik değerlerin de ön planda tutulduğu, fonksiyonel özellikleri barındıran modeller olacak.

Gardırop Modelleri Önerileri

  1. Lucas Köşe Dolap
Lucas Kose Dolap
Lucas Kose Dolap

Bu model, odanızda ayrı bir alan sahip olan ve ev içerisinde düzeni sağlayabilecek büyük bir gardıroptur. Geni alanlar için ideal bir seçenektir. Öyle ki iç aydınlatması sayesinde estetik bir duruşta sergilemektedir.

  • Hazeran Dolap
Hazeran Dolap
Hazeran Dolap

Standart gardırop modellerinden vazgeçemeyenlerin tercihi Fulya Dolap modelidir. Modern tasarıma sahip kulpları ve ahşap dokusuyla oldukça kullanışlıdır.

  • Torino Sürgülü Dolap
Torino Surgulu Dolap
Torino Surgulu Dolap

Normal kapak yerine sürgülü kapakları bulunan model, alanın metrekaresinden tasarruf yapmanıza yardımcı olacaktır. Yani sürgülü dolap arayanlar için “Torino” ideal bir seçenektir.

Bahsettiğimiz gardırop modelleri size ve ihtiyaçlarınıza göre farklı şekillerde kullanılabilir ve düzenlenebilir.

Eğer ihtiyacınıza ve zevkinize göre gardırop modelleri arasından bir seçim yapmak istiyorsanız, şimdi www.gundogdumobilya.com.tr web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir