Su Deposu Çeşitleri

Su depolamak ve gerektiğinde kullanmak isteyen insanlar su deposu çeşitleri araştırması yaparlar. İhtiyaçlarına uygun depoyu almaları için depoların çeşitleri ve özelliklerini bilmeleri gerekir.

sisme kullanim suyu depolari katalog 3
sisme kullanim suyu depolari katalog 3

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Şişme Su Depoları

İnsanlar tarafından kullanılabilecek su depoları arasında şişme su depoları yer alır. Bu depoların en önemli özelliği polyester liften üretilmiş olmalarıdır. Bu sayede esnek yapıya sahiptirler ve herhangi bir yırtılma olayı yaşanmadan kullanılırlar.

Şişme su depolarının hem kullanım suyu için hem de içme suyu için tercih edilmesi mümkündür. Ancak bu depolar satın alınırken su türüne uygun tercihte bulunulması gerekir. Çünkü depo boyutları ve kapasiteleri suyun kullanım amacına göre değişir.

Kompozit Su Depoları

Su depo çeşitlerinden ikincisi kompozit depolardır. Bu su depolarının en önemli özelliği cam elyaf, polyester ve reçineden üretilmiş olmalarıdır. Depolar koku yapmayacak şekilde üretildiğinden içme suyunun saklanmasında ideal olan ürünlerdir.

Kompozit su depoları ısı değişikliğinden etkilenmeyen yapıya sahiptirler. Bu nedenle ısı değişiminden suyun etkilenmesi mümkün olmadan uzun süre saklanması sağlanır. Ayrıca bu depolar darbelere dayanıklılık sağladıkları için uzun yıllar kullanılırlar.

Fiber Su Depoları

Gerekli durumlarda suya erişim için depolama işlevini yerine getiren su depolara arasında fiber su depoları da bulunur.

Bu depoların diğer çeşitlerden ayrılan özellikleri ise şunlardır;

 • Polyester ve fiberglas malzemelerin karışımından elde edilen depolardır.
 • Depoların kaliteli malzemeleri sayesinde güneş ışığından etkilenmeleri mümkün değildir.
 • Kullanım suyu, yağmur suyu ve içme suyu kullanımına uygundur.
 • Fiber su depolarının yer üstü ve yer altında kullanılması mümkündür.
 • Depolar otomatik ve manuel olarak kullanılabilirler.
 • Depolarda giriş ve çıkış bölümleri açılabildiğinden istenilen zaman ve yerde kullanılmaları mümkündür.
 • Depolar korozyona karşı dayanıklıdırlar.

Fiber su depolarının tarla, hastane, şantiye, okul, çiftlik, avm ve üretim tesislerinde kullanılması mümkündür. Su depolamaya duyulan ihtiyaca bağlı olarak tank boyutlarının değişmesi mümkündür.

Grp Su Depoları

Su depo çeşitlerinden birisi de Grp su depolarıdır. Bu depolar polyester, cam elyaf ve termoset reçineden üretilen depolardır. Modüler yapıya sahip olan bu depoların hem dış alanlarda hem de iç alanlarda kullanılması mümkündür.

Grp su depoları ısı izolasyonuna sahiptir. Bu nedenle ısı değişikliklerinden depo içerisindeki suyun etkilenmesi mümkün olmaz. Ayrıca bu depolar güneş ışıklarına karşın dayanıklıdırlar.

Modüler Su Depoları

Su deposu çeşitlerinden sonuncusu modüler su depolarıdır. Bu depolar paslanmaz çelik, levha ve galvaniz modüllerden üretilen depolardır. Kullanım alanına birleştirme yöntemiyle kurulan bu depolar uzun ömürlü kullanıma sahip ürünlerdir.

Modüler su depolarında sızdırma özelliği yoktur. Bu nedenle suyun istenilen sürece muhafaza edilmesi mümkün olur. Ayrıca bu suyun sağlıklı olarak saklanmasını sağlarlar ve böylelikle ihtiyaç anında sağlıklı su kullanımına imkan verirler. Askeri tesis, hastane, otel, okul ve inşaat alanlarında kullanılabilirler.

Su Deposu Nereden Alınır?

Su deposu almak istiyorsanız Santaş İzolasyon kullanımınıza uygun su depolarını bulabileceğiniz firmadır. Kaliteli malzemeden ürettikleri su depoları sayesinde uzun süreli kullanabileceğiniz ve ihtiyaç halinde temiz su kullanabileceğiniz depolara sahip olursunuz. Üstelik Türkiye’nin tüm şehirlerinden su deposu siparişleri verebilirsiniz. Su depo siparişi vermek için firmaya ait 0324 321 21 38 numarasından yararlanabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için tıklayın: https://www.santasizolasyon.com.tr/sisme-su-depolari.html

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir